Do 600€ odszkodowania za odmowę przyjęcia na pokład

Jeżeli sytuacja odmowy wejścia na pokład miała miejsce z powodu sprzedaży większej ilości biletów niż miejsc w samolocie, rozporządzenie WE 261/2004 upoważnia pasażerów linii lotniczych w UE do wnioskowania o odszkodowanie w wysokości do 600€

Odszkodowanie Należne Od Linii Lotniczych W Przypadku Odmowy Wejścia Na Pokład

Odmowa przyjęcia na pokład to sytuacja, w której nie pozwolono Państwu na odbycie podróży, pomimo ważnej rezerwacji. Innym terminem powszechnie stosowanym do opisania tego scenariusza jest przypadek „zderzenia” pasażera lotniczego.

Jest jednak jedna szybka i prosta metoda upewnienia się, że jako pasażer na lotnisku nie spotyka się z zaplanowanym lotem; Wczesne zameldowanie. osoby, które odprawiają się późno są narażone na większe ryzyko zderzenia.

Ogólnie mówiąc, istnieją dwa rodzaje odmowy wstępu na pokład, dobrowolne odmowy przyjęcia na pokład oraz niezamierzone odmowy przyjęcia na pokład. Oba typy są objaśnione bardziej szczegółowo poniżej.

Dobrowolna Odmowa Wejścia Na Pokład

W przypadku, gdy lot został przeładowany, linia lotnicza prawdopodobnie zaoferuje jakieś zachęty dla pasażerów, którzy chcą dobrowolnie wymienić bilet. Jeżeli zgodzą się Państwo wymienić bilet dobrowolnie, oznacza to dobrowolną rezygnację z odprawy i linie lotnicze mogą zaoferować Państwu następujące udogodnienia:

 • Ponowne wyznaczanie trasy w innym terminie, dogodnym dla Państwa terminie, lub
 • Zwrot całkowitego kosztu niewykorzystanego biletu lotniczego, lub
 • Ponowne wyznaczenie trasy, najszybciej jak to możliwe
Dodatkowo, spotkać się można z innymi udogodnieniami oferowanymi przez linie lotnicze, ale wybór tego, które najbardziej odpowiada, zależy od Państwa, np. Które udogodnienie zapewnia Państwu najwięcej korzyści.

Nie trzeba wspominać o tym, że należy się zawsze zastanowić, czy korzyści, jakie otrzymają Państwo za dobrowolną rezygnację z odprawy są warte więcej niż kwota, jaką Otrzymali by Państwo w związku z ustawą EU 261.

Niedobrowolna Odmowa Wejścia Na Pokład

Niedobrowolna odmowa wejścia na pokład jest sytuacją, w której linia lotnicza odmawia Państwu wejścia na pokład samolotu, na który mają Państwo ważny bilet. Może się to zdarzyć także w sytuacji, gdy nie stwarzają Państwo zagrożenia dla bezpieczeństwa lub zdrowia i przybyli Państwo na lotnisko z:

 • Wszystkie dokumenty podróżne niezbędne do ukończenia podróży,
 • Potwierdzona rezerwacja i
 • Wystarczająca ilość czasu na ukończenie procedur odprawy, ochrony i wejścia na pokład
W przypadku niedobrowolnej odmowy wejścia na pokład, linie lotnicze mogą zaoferować Państwu jedno z następujących:
 • Ponowne wyznaczenie trasy, najszybciej jak to możliwe
 • Zwrot całego kosztu Państwa niewykorzystanego biletu
 • Ponowne wyznaczenie trasy, najszybciej jak to możliwe
Jeżeli zdecydowali się Państwo na przekierowanie lotu jak najszybciej, linie lotnicze zaoferują Państwu pomoc podczas oczekiwania na alternatywny lot. Pomoc ta powinna zawierać:
 • Odświeżenie i posiłki podczas oczekiwania
 • Dojazd pomiędzy hotelem i lotniskiem, jeżeli niezbędny
 • Zakwaterowanie hotelowe, jeżeli pozostanie na noc jest niezbędne
 • 2 rozmowy telefoniczne, dostęp do emaila i faksu

Jeśli linie lotnicze nie zaoferują wyżej wymienionej pomocy, będą Państwo zmuszeni do znalezienia organizacji we własnym zakresie. Ważne jest, aby mieli Państwo zachowane wszystkie rachunki wymagane podczas wnioskowania o odszkodowanie. W przypadku niedobrowolnej odmowy wejścia na pokład, inie lotnicze zobligowane są do wypłaty Państwu odszkodowania jednakże kwota może zależeć od granic czasowych oraz odległości lotu.

Kompletne Odszkodowanie, Jakie Linie Lotnicze Są Państwu Winne

Jeśli chodzi o odmowę wejścia na pokład, linie lotnicze zazwyczaj traktują priorytetowo osoby o ograniczonej sprawności ruchowej oraz osoby im towarzyszące. Pasażerom, którym odmówiono wstępu na pokład, przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletu. Pasażerom należy również zaoferować posiłki i napoje, zakwaterowanie w hotelu oraz transport. Całkowita kwota odszkodowania obejmuje:

 • 250€ za wszystkie loty do 1500 kilometrów
 • 400€ za wszystkie loty wewnątrz UE do 1500 kilometrów i wszystkie pozostałe loty pomiędzy 1500 kilometrów i 3500 kilometrów.
 • 600€ za wszystkie pozostałe loty poza granice UE
To rozporządzenie UE obowiązuje wszystkie linie lotnicze startujące z terytorium UE

Jak Uzyskać Odszkodowanie Za Odmowę Wejścia Na Pokład

Claim Flights oferują wspaniałą obsługę i są zawsze pomocne, jeśli chcą Państwo wnioskować o odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład. Mogą Państwo użyć kalkulatora odszkodowania za lot do obliczania kwoty należnej przez linie lotnicze. Warto wspomnieć, że muszą Państwo wprowadzić ręcznie szczegóły danego lotu, ponieważ lot, na który odmówiono wstęp na pokład, nie zostanie zidentyfikowany jako problematyczny lot w bazie danych zgłoszonych rezerwacji.

Jak oceniają nas klienci

Wybierz sposób reklamacji

Prawnik

M

Opłata od 30€ do 520€ + koszty rozprawy od 30€ do 358€

M

Ryzyko utraty pieniędzy, jeśli przegrasz sprawę

M

Spędzisz kilka godzin

M

Rezultat nieznany

ClaimFlights

N

Dodatkowe bazy danych i dowody prawne

N

Brak kosztów, pobieramy opłatę tylko jeżeli wygramy sprawę

N

Tylko dwie minuty Twojego czasu

N

Eksperci z wysoką oceną

Samemu

M

Niejasny wynik, wiele linii lotniczych ignoruje zgłoszenia klientów

M

Musisz poświęcić kilka godzin swojego czasu

M

Wysokie ryzyko kosztów

M

Sprawa może skończyć się w sądzie

Pomagamy w wielu językach-międzynarodowe strony Claim Flights