Porównanie opłat firm zgłaszających roszczenia o opóźniony lot. Zyskaj do 600€ (minus prowizja)!

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś opóźnień lotów o więcej niż 3 godziny? Zgodnie z prawem UE możesz uzyskać odszkodowanie do 600 € na osobę minus 25% świadczenia za pośrednictwem firmy zajmującej się roszczeniami.

Możesz ubiegać się o odszkodowanie za

}

Opóźnienie lotu

ponad 3 godziny

Q

Odwołanie lotu

bez wcześniejszego powiadomienia

Odmowę wejścia na pokład

z powodu overbookingu

Kliknij tutaj, aby znaleźć opłatę dla firm zajmujących się roszczeniami.

Sprawdź, w zaledwie 2 minuty, czy się kwalifikujesz

Nie pamiętasz szczegółów swojego lotu? Kliknij tutaj

Porównanie opłat AirHelp, Givt, DelayFix, Lot-opozniony & ClaimFlights

Która firma płaci najlepszą rekompensatę EU261?

Zgodnie z rozporządzeniem UE 261/2004 Twoja wypłata *(jako odszkodowanie za opóźniony lot)

mniej niż 1500 km

250€

za 1501 do 3500 km

400€

za więcej niż 3500 km

600€

Airhelp 125 € 200 € 300 €
Givt 127.5 € 204 € 306 €
DelayFix 150 € 260 € 360 €
Lot-opozniony 187.50 € 300 € 450 €
ClaimFlights 187.73 € 300.37 € 450.56 €

Uwaga: to badanie zostało przeprowadzone 10 sierpnia 2021 r., aby znaleźć wypłaty i oceny klientów dla polskich mieszkańców. Wypłata jest wyliczana po założeniu, że sprawa została skierowana do sądu i została naliczona opłata za usługę oraz opłata za postępowanie sądowe.

Sprawdź ile możesz otrzymać?

Szybkie, łatwe i wolne od ryzyka roszczenia odszkodowawcze!

Koszta AirHelp, Givt, DelayFix, Lot-opozniony and ClaimFlights – porównanie firm reklamacyjnych

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wszystkie wyżej wymienione firmy reklamacyjne oferują klientom uczciwą pomoc, co wiąże się z dużym doświadczeniem w egzekwowaniu praw pasażerów.

Żądanie odszkodowania za opóźnienia lub odwołania lotu jest obecnie bardzo kosztowne. Wiele firm reklamujących się jako pośrednik, podaje w procentach opłaty jakie musimy ponieść.

W związku z tym klienci często do końca nie wiedzą, jakie opłaty pobierze dana firma odszkodowawcza. Prowadzi to do wielu wątpliwości klienta, który chce wybrać najlepszą dla siebie firmę, która wystąpi w jego imieniu o rekompensatę za opóźnienia lotu.

Niektórzy pośrednicy posiadają skomplikowany model prowizji, w którym klienci muszą płacić za usługę i czynności prawne z różnymi wartościami procentowymi. Z takimi cennikami trudno jest często ocenić, ile wyniesie końcowa kwota, którą pobierze firma odszkodowawcza.

Składającym roszczenie, trudno jest określić ostateczną cenę, jaką musieli zapłacić. W związku z tym podjęliśmy inicjatywę porównania różnych spraw roszczeń z odpowiednimi firmami reklamacyjnymi, opublikowaliśmy ich ceny w liczbach i porównaliśmy je.

Tutaj, podaliśmy całkowity koszt w liczbach. Ostateczne wynagrodzenie pokazuje kwotę, którą otrzymasz po odliczeniu wszystkich kosztów związanych z prowizją danej firmy. Widzimy jaka rekompensata wpłynie na nasze konto po odjęciu innych opłat, takich jak opłata za usługę lub opłaty administracyjne i VAT.

Ten artykuł powstał zgodnie z naszą najlepszą wiedzą w lipcu 2021 roku. Przeanalizowaliśmy strony internetowe i ceny z profilem polskiego klienta i wybraliśmy opcję cenową.

Jak działają firmy odszkodowawcze?

Wszystkie firmy tego typu pracują na bazie „brak wygranej = brak opłat”. Oznacza to, że za nic nie płacisz, jeżeli sprawa nie zakończy się sukcesem. W naszym imieniu wykonują oni wszystkie czynności i śledzą nasz proces reklamacji.

Większość firm prosi o cesję do prowadzenia takiej sprawy. Jest to coś zupełnie normalnego i prawdopodobnie jest to najlepszy sposób reprezentowania Cię w sądzie lub w kontaktach z linią lotniczą. Firma posiada wtedy pełne uprawnienia do pracy w imieniu swojego klienta.

Zasadniczo wszystkie firmy oferują witrynę logowania, lub aplikację, za pomocą której można śledzić status swojej sprawy. Po otrzymaniu pieniędzy od linii lotniczej pobierają opłatę za usługę i przekazują pieniądze na konto. Powinieneś mieć jasno przedstawione warunki opłat i prowizji oraz cennik. Przejrzyj witryny takie jak Trustpilot, które pomogą w zrozumieniu tego procesu.

Sprawdź ile możesz otrzymać?

Szybkie, łatwe i wolne od ryzyka roszczenia odszkodowawcze!

Opłaty firmy AirHelp, Givt, DelayFix i Lot-opozniony w porównaniu do ClaimFlights

Na początku 2021 r. wielu dostawców usług roszczeniowych wprowadziło nowe systemy cenowe, w tym:

  • Całkowity koszt ponad 50% do reprezentowania w sądzie (tj. Opłata za obsługę i czynność prawną)
  • Systemy o przedziale cenowym od 25% do ponad 50%
  • Opłata administracyjna w wysokości 25 GBP
  • Czasami trudno zrozumieć systemy rabatów i kuponów

Wiele firm reklamuje swoje opłaty w procentach. Jednak użytkownikom łatwiej jest zrozumieć konkretne kwoty. Stwierdziliśmy, że klient powinien wiedzieć z góry, jaką kwotę musi zapłacić dokładnie, a jaką część odszkodowania otrzyma dla siebie.

Powinieneś również rzucić okiem na ich warunki. Niektóre firmy ukrywają wysokie koszty w swoich regulaminach.

Sprawdź, czy firma pobiera dodatkową „opłatę za usługę”, gdy sprawa trafia do sądu, lub inne koszty, takie jak opłaty za przelew.

Jakiej wielkości odszkodowanie można uzyskać za opóźniony lub odwołany lot?

Zgodnie z rozporządzeniem UE nr 261/2004 pasażerowie linii lotniczych mają prawo do odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot. Kwota roszczenia wynosi nawet do 600 EUR. Wezwanie do zapłaty może być złożone za loty odwołane bez co najmniej 14 dniowego powiadomienia powiadomienia wcześniejszego oraz odmowę przyjęcia na pokład z powodu sprzedaży większej ilości biletów niż miejsc oraz loty opóźnione o ponad 3 godziny.

Aby kwalifikować się do otrzymania rekompensaty, niedogodności muszą być spowodowane przez linie lotnicze. Nie mamy wpływu na nadzwyczajne okoliczności, takie jak ekstremalna pogoda lub „siła wyższa”, w takich przypadkach nie mamy prawa do odszkodowania.
Czasami samemu bardzo trudno jest uzyskać należną kwotę od linii lotniczej, często wysyłają odmowę lub w ogóle nie odpowiadają na listy i e-maile pasażera.

Jeśli więc nie uda Wam się ten proces samodzielnie, firmy reklamujące opóźnienia lotu mogą pomóc Wam odzyskać pieniądze – często nawet w możliwie najkrótszym czasie.

Oto inne ciekawe tematy: Jakie mam prawa w przypadku opóźnienia lotu?

Sprawdź ile możesz otrzymać?

Szybkie, łatwe i wolne od ryzyka roszczenia odszkodowawcze!

Prowizja AirHelp

Airhelp to zarejestrowana marka chińskiej firmy AirHelp Ltd. Hong Kong, China. AirHelp pobiera 35% (w tym należny podatek VAT) jako Opłatę Usługową,, a w przypadku konieczności zgłoszenia roszczenia w sądzie; pobierają dodatkowe 15% (w tym należny podatek VAT) jako opłatę za czynności prawne.

W związku z tym pobierają 50% kwoty odszkodowania, jeśli sprawa ma być przedstawiona w sądzie

Recenzje i oceny AirHelp

AirHelp miał wiele recenzji na „Trustpilot”, gdzie można przeczytać opinie klientów na temat ich usług odszkodowawczych, opłat lub prowizji, doświadczenia itp.

Ocena AirHelp na portalu Trustpilot wynosi 4,6 na 5 gwiazdek na podstawie 104 210 opinii klientów (od sierpnia 2021). Jest to miara zadowolenia klienta na podstawie liczby recenzji, daty recenzji i średniej liczby gwiazdek.

Ile pobiera Airhelp?

Airhelp pracuje jako firma zajmująca się roszczeniami o odszkodowanie za opóźnienie lotu. Pobierają 35% całkowitego odszkodowania jako opłatę za usługę; gdy wymagane jest podjęcie działań prawnych, pobierają dodatkową opłatę w wysokości 15% wraz z opłatą za usługę. W ten sposób możesz oczekiwać 50% odszkodowania od AirHelp.

Airhelp Cennik

Odległość podróży Zgodnie z prawem UE otrzymujesz Prowizja AirHelp Dzięki AirHelp otrzymujesz
do 1500 km 250 € 125 € 125 €
1501 km do 3500 km 400 € 200 € 200 €
powyżej 3500 km 600 € 300 € 300 €

Wszystkie informacje o ich cenach zostały zaczerpnięte z cennika opublikowanego 01.02.2018 roku, udostępniono 10 sierpnia 2021 r.

Prowizja DelayFix

DelayFix to zarejestrowana w EUIPO firma zajmująca się roszczeniami o odszkodowanie za opóźnienie lotu. Jest to zarejestrowana marka DelayFix SA z siedzibą w Warszawie. DelayFix pobiera 25% całkowitego odszkodowania jako opłatę za usługę (w tym obowiązujący podatek VAT) i pobiera dodatkowe 15% odszkodowania jako opłatę za czynności prawne, jeśli roszczenie musi zostać przedstawione w sądzie.

W związku z tym pobierają 40% całkowitej kwoty odszkodowania, jeśli sprawa ma być przedstawiona w sądzie.

DelayFix Cennik

Odległość podróży Zgodnie z prawem UE otrzymujesz Prowizja DelayFix Dzięki DelayFix otrzymujesz
do 1500 km 250 € 100 € 150 €
1501 km do 3500 km 400 € 160 € 240 €
powyżej 3500 km 600 € 240 € 360 €

Sprawdź ile możesz otrzymać?

Szybkie, łatwe i wolne od ryzyka roszczenia odszkodowawcze!

Prowizja Givt

Givt jest zastrzeżoną marką GIVT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (GIVT Sp. z o.o.). Givt pobiera 35% wygranego roszczenia jako opłatę za usługę, w tym obowiązujący podatek VAT, oraz dodatkową 14% opłatę za postępowanie sądowe, jeśli sprawa ma być przedstawiona w sądzie.

Opienie o Givt

Givt ma 2,8 na 5 gwiazdek na Trustpilot na podstawie 162 opinii klientów. Powyższa tabela pokazuje, ile użytkownik otrzyma, jeśli wybierze Givt.

Givt Cennik

Odległość podróży Zgodnie z prawem UE otrzymujesz Prowizja Givt Dzięki Givt otrzymujesz
do 1500 km 250 € 122.50 € 127.50 €
1501 km do 3500 km 400 € 196 € 204 €
powyżej 3500 km 600 € 294 € 306 €

Prowizje Lot-opozniony

Lot-opóźniony jest marką niezarejestrowaną w EU-IPO. Lot-opozniony pobiera 25% kwoty odszkodowania jako opłatę serwisową, w tym VAT. Poniżej znajduje się tabela pokazująca, ile otrzyma klient, jeśli złoży wniosek do Lot-opozniony.

Lot-opozniony Cennik

Odległość podróży Zgodnie z prawem UE otrzymujesz Prowizje Lot-opozniony Przez Lot-opozniony dostajesz
do 1500 km 250 € 62.5 € 187.50 €
1501 km do 3500 km 400 € 100 € 300 €
powyżej 3500 km 600 € 150 € 450 €

Sprawdź ile możesz otrzymać?

Szybkie, łatwe i wolne od ryzyka roszczenia odszkodowawcze!

Prowizja ClaimFlights

ClaimFlights jest firmą zarejestrowana w Niemczech, licencjonowana przez niemiecki rząd w celu ubiegania się o odszkodowanie dla klientów. ClaimFlights to zastrzeżony przez IPO znak towarowy Claim Flights GmbH.

ClaimFlights pobiera 20.25% całkowitej rekompensaty + 23% VAT i nie pobiera opłaty za czynności prawne. ClaimFlights nie pobiera opłaty administracyjnej ani opłaty za przelewy IBAN i wystawia faktury za darmo.

Opinie i oceny ClaimFlights

ClaimFlights ma 4,3 na 5 gwiazdek na Trustpilot na podstawie 219 opinii klientów dotyczących jej usług, doświadczenia z ekspertami prawnymi itp.

Lot-opozniony Cennik

Odległość podróży Zgodnie z prawem UE otrzymujesz Prowizja ClaimFlights Dzięki ClaimFlights otrzymujesz
do 1500 km 250 € 62.27 € 187.73 €
1501 km do 3500 km 400 € 99.63 € 300.37 €
powyżej 3500 km 600 € 149.45 € 450.56 €

Przegląd opłat dla firm zajmujących się roszczeniami

Podsumujmy opłaty AirHelp, Givt, DelayFix, Lot-opozniony i ClaimFlights.

Sprawa (jeśli przedstawiona w sądzie) Zgodnie z prawem UE otrzymujesz Twoja wypłata z Najlepsza wypłata
AirHelp Givt DelayFix Lot-opozniony ClaimFlights
Polskie Linie Lotnicze LOT LO770 z dnia 09.08.2021 250 € 125 € 127.5 € 150 € 187.50 € 187.73 € Claim Flights
Polskie Linie Lotnicze LOT LO770 z dnia 10.08.2021 400 € 200 € 204 € 240 € 300 € 300.37 € Claim Flights
Lufthansa lot LH435 z dnia 09.08.2021 600 € 300 € 306 € 360 € 450 € 450.56 € Claim Flights

Uwaga: Założyliśmy, że sprawa musi być przedstawiona przed sądem. W związku z tym wypłaty są obliczane po odjęciu wszystkich kosztów, w tym opłaty za usługę i opłaty za postępowanie sądowe.

Jeśli chodzi o pytanie „Kto jest najtańszym dostawcą wśród firm zajmujących się roszczeniami o odszkodowanie za lot?” Okazało się, że ClaimFlights jest najtańszym dostawcą usług w zakresie roszczeń odszkodowawczych.

Sprawdź ile możesz otrzymać?

Szybkie, łatwe i wolne od ryzyka roszczenia odszkodowawcze!

Wskazówki dotyczące wyboru najlepszej firmy zajmującej się odszkodowaniem za opóźnienie lotu

Oprócz wysokości odszkodowania należy wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak:

h

Rejestracja firmy

Zapewnia, że wybrana przez Ciebie firma zajmująca się roszczeniami jest zarejestrowaną firmą prawniczą.
v

Dodatkowe ukryte koszty

Sprawdź dodatkowe ukryte koszty i zapoznaj się z ich warunkami.

Proces reklamacyjny

Proces reklamacyjny powinien oczywiście przebiegać szybko i przy minimalnym wysiłku.

Opinie klientów

Sprawdź, jakie opinie pozostawiają ich klienci w związku z usługą reklamacyjną.

Doświadczenie z roszczeniami

Sprawdź jakie doświadczenie ma firma z roszczeniami pasażerów.

Czynniki bezpieczeństwa

Czynniki bezpieczeństwa, takie jak przesyłanie danych za pośrednictwem zabezpieczonej sieci.

Lokalizacja firmy

Mogą wystąpić problemy z komunikacją z firmami międzynarodowymi.

Łatwość obsługi

Łatwo dostępna lub przyjazna dla użytkownika usługa (czat lub pomoc online).

Jak wybrać najlepszą firmę kompensacyjną

Pierwszą rzeczą do zrobienia, zanim poprosisz o uzyskanie dla Ciebie odszkodowania, jest upewnienie się, że wybrana firma jest zarejestrowaną firmą prawną. Zarejestrowana firma prawna daje gwarancję ubezpieczenia od bankructwa i jest nadzorowana przez rząd.

W przypadku problemów możesz zwrócić się do organu nadzoru i złożyć skargę na daną firmę. W takiej sytuacji możemy liczyć na pomoc administracji państwowych.

Jeśli firma jest niedoświadczona lub jej siedziba znajduje się w egzotycznym miejscu, możesz mieć problemy. Są firmy, które twierdzą, że mogą ci pomóc, ale jedynie co naprawdę robią, to uzyskanie twoich danych, zazwyczaj za pośrednictwem strony internetowej, a następnie sprzedaż Twojej sprawy zarejestrowanej firmie lub prawnikom! Niewielu zakontraktowanych prawników zajmuje się takimi sprawami.

ClaimFlights zgłosiło tysiące roszczeń UE i dysponuje wiedzą oraz sieciami do wnoszenia roszczeń.

Talony, kupony, rabaty i inne obniżki cen

Na podstawie zdobytych przez nas informacji, żadna z firm pośredniczących nie oferuje kuponów. Istnieje takie coś jak kupony Just Airhelp i mogą być one oferowane przez biura podróży.

Jeśli posiadasz jakieś kupony podróżne lub kupony od tego typu firm, możesz przesłać nam dane, a my zamieścimy informacje o tym, jak uzyskać najlepszą cenę przy ubieganiu się o odszkodowanie za niedogodności podczas lotu.

Co oferuje ClaimFlights?

Opłata za sukces 20,25%

Uczciwa cena 20,25% odszkodowania + 23% VAT

Skuteczny proces reklamacyjny

Najnowocześniejsze technologie, cały proces reklamacyjny obsłużony online bez drukowania i wysyłki (wyjątkowo w przypadku postępowań sądowych)
Q

Brak innych opłat

Brak ukrytych kosztów, opłaty administracyjnej lub opłaty za przelew. Tanie koszty i uczciwa alternatywa.

Doskonałe dane lotu

Doskonałe dane dotyczące lotów i wiodące procesy obsłużyły kilka tysięcy spraw związanych z roszczeniami pasażerów.

Wysoka jakość

Gwarancja jakości i wskaźnik wysokiej wygranej w sądzie (zbliżony do 100% wskaźnika sukcesu).

Specjaliści ds. roszczeń

Personal Claim Flights przypisuje ekspertów jako opiekuna sprawy i obsługę klienta za pośrednictwem czatu, poczty e-mail, telefonu lub obszaru logowania.

ClaimFlights działa na zasadzie „bez wygranej – bez opłat”

Jeśli wybierzesz ClaimFlights, zarejestrowaną markę do ubiegania się o odszkodowanie, która jest zgodna z prawem europejskim – nie masz nic do stracenia. Działają na zasadzie bez wygranej – bez opłat. Oznacza to, że jeśli nie wygrają Twojej sprawy, nie musisz nic płacić.

Tylko jeśli wygrają, odzyskają swoje koszty ze zwrotu wypłaconego przez linię lotniczą. Jeśli złożyłeś już roszczenie, możesz skorzystać z ich formularza kontaktowego, funkcji czatu lub obszaru logowania, aby wyjaśnić wszelkie pytania dotyczące Twojego roszczenia.

Często zadawane pytania

Czy Airhelp może bezpiecznie ubiegać się o opóźniony lot?

AirHelp ma swoich przedstawicieli w Danii oraz siedzibę w Hongkongu w Chinach. Dlatego możesz bezpiecznie egzekwować swoje prawa za pośrednictwem AirHelp.

Jakie są alternatywy AirHelp?

ClaimFlights, DelayFix, Givt, Aircashback, Lot-opozniony, AirCompensa są alternatywą które mogą wyegzekwować Twoje roszczenie przeciwko linii lotniczej.

Ile muszę zapłacić za ekspertów prawnych ClaimFlights?

Zaangażowanie prawników kontraktowych nie wiąże się z żadnymi kosztami, ponieważ ClaimFlights zwalnia Cię z wszelkich opłat. Jeśli przegramy sprawę w sądzie, ponosimy całkowite koszty, ponieważ świadczymy usługi w oparciu o politykę „No Win No Fee”.
Wenn Sie sich hingegen direkt an die Fluggesellschaften wenden, müssen Sie möglicherweise eine Anwaltsgebühr tragen und verlieren Geld, wenn der Fall nicht zu Ihren Gunsten ist. Möglicherweise müssen Sie sich bei den Fluggesellschaften melden und Ihre wertvolle Zeit aufwenden.

Jaka jest najlepsza firma zajmująca się odszkodowaniem za lot?

ClaimFlights pobiera znacznie mniej opłat w porównaniu z innymi.

Dlaczego warto wybrać firmę zamiast samemu skontaktować się z linią lotniczą?

Wszystkie firmy zajmujące się zarządzaniem roszczeniami działają na zasadzie „bez wygranej, bez opłat”. W ten sposób nie ryzykujesz utraty pieniędzy, nawet jeśli wymagane jest podjęcie działań prawnych. Eliminują kłopoty, pracują i śledzą proces składania wniosków.

Natomiast jeśli zwracasz się bezpośrednio do linii lotniczych, być może będziesz musiał ponieść honorarium prawnika i stracić pieniądze, jeśli przegrasz sprawę. Być może będziesz musiał skontaktować się z liniami lotniczymi i poświęcić cenny czas.

Jak działają firmy zajmujące się odszkodowaniami za loty?

Większość firm prosi o pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy. Jest to normalne i prawdopodobnie najlepszy sposób reprezentowania Cię przed sądem lub przewoźnikiem lotniczym. Daje firmie uprawnienia do pracy w Twoim imieniu.

Wszystkie firmy oferują obszar logowania lub aplikację, dzięki której możesz śledzić status swojej sprawy.

Po otrzymaniu pieniędzy od linii lotniczej pobierają one opłatę za usługę i przelewają pieniądze na Twoje konto.

Sprawdź ile możesz otrzymać?

Szybkie, łatwe i wolne od ryzyka roszczenia odszkodowawcze!

Jak oceniają nas klienci

Wybierz sposób reklamacji

Prawnik

M

Opłata od 30€ do 520€ + koszty rozprawy od 30€ do 358€

M

Ryzyko utraty pieniędzy, jeśli przegrasz sprawę

M

Spędzisz kilka godzin

M

Rezultat nieznany

ClaimFlights

N

Dodatkowe bazy danych i dowody prawne

N

Brak kosztów, pobieramy opłatę tylko jeżeli wygramy sprawę

N

Tylko dwie minuty Twojego czasu

N

Eksperci z wysoką oceną

Samemu

M

Niejasny wynik, wiele linii lotniczych ignoruje zgłoszenia klientów

M

Musisz poświęcić kilka godzin swojego czasu

M

Wysokie ryzyko kosztów

M

Sprawa może skończyć się w sądzie

Pomagamy w wielu językach-międzynarodowe strony Claim Flights