AirHelp a ClaimFlights: Porównanie opłat, opinii klientów i obsługi reklamacji

AirHelp i ClaimFlights to firmy zajmujące się roszczeniami z tytułu opóźnień lotów, które oferują sprawiedliwą pomoc pozostawionym pasażerom linii lotniczych w przypadku opóźnień, odwołań lub przepełnienia lotów.

Pasażerowie lotniczy mogliby domagać się odszkodowania w wysokości do 600 € za zakłócenia lotu zgodnie z rozporządzeniem WE 261/2004 w sprawie praw pasażerów linii lotniczych UE.

Najpierw podsumujmy należne odszkodowanie od Airhelp i ClaimFlights.

  • Później szczegółowo analizujemy ich opłaty i dowiadujemy się więcej o tych firmach zajmujących się roszczeniami, ich ocenach klientów i obsłudze roszczeń.
  • Należy pamiętać, że „AirHelp” jest konkurentem „ClaimFlights”. Oba są zastrzeżonymi znakami towarowymi UE IPO.

Firma ClaimFlights przeprowadziła te badania z zamiarem zachowania jak największej obiektywności i uczciwości.

AirHelp lub ClaimFlights, kto wypłaca najlepsze odszkodowanie?

Odległość lotu Odszkodowanie na mocy prawa UE Wypłata z AirHelp* Wypłata z ClaimFlights*
1500 km lub mniej 250€ 125€ 187.73€
1501 km do 3500 km 400€ 200€ 300.37€
3501 km lub więcej 600€ 300€ 450.56€
Otrzymasz 50% 75.09%
Całkowite koszty 50% 24.91%

*Dla polskich klientów. W przypadku roszczeń przedstawionych w sądzie. Badania przeprowadzone 24 lipca 2020 r.

Zgodnie z rozporządzeniem WE 261 UE, odszkodowanie wypłacane jest w euro. W ten sposób obliczyliśmy przybliżone należne odszkodowanie w euro.

Lepiej jest wiedzieć z wyprzedzeniem, ile musisz zapłacić i ile otrzymasz, jeśli złożysz wniosek za pośrednictwem AirHelp lub ClaimFlights.

Wir haben die ungefähre Entschädigungshöhe in Euro kalkuliert.

Cennik AirHelp

AirHelp Limited to firma zajmująca się roszczeniami z tytułu opóźnień lotów z siedzibą w Hongkongu w Chinach. Utworzyli legalne punkty sprzedaży w różnych krajach.

Ich model opłat obejmuje dwie opłaty, po pierwsze 35% opłaty za obsługę otrzymanego odszkodowania za lot (w tym obowiązujący podatek VAT) za rozpatrzenie Twojej sprawy, a po drugie dodatkowe 15% nadwyżki otrzymanego odszkodowania za lot (w tym obowiązujący podatek VAT), jeśli sprawa wymaga sądu.

Oznacza to, że za ich usługę możesz zostać obciążony opłatą w wysokości do 50% otrzymanego odszkodowania za lot.

Większość linii lotniczych nie chce wypłacać odszkodowań za opóźnienia lotów w pierwszej chwili. W związku z tym w niektórych przypadkach wymagane jest podjęcie działań prawnych.

Ile pobiera AirHelp?

AirHelp pobiera opłatę serwisową w wysokości 35% otrzymanego odszkodowania za lot (w tym VAT). Natomiast gdy wymagane jest podjęcie działań prawnych, pobierają 15% dodatkowej opłaty i opłaty za usługę.

Pobierają do 50% odszkodowania za opóźniony lot, gdy wnoszą sprawę do sądu.

Oto podsumowanie kwot, które możesz ubiegać się o odszkodowanie za swój lot zgodnie z prawem UE za pośrednictwem AirHelp, gdy wymagane jest podjęcie działań prawnych.

Odległość lotu Odszkodowanie na mocy prawa UE Opłaty AirHelp Otrzymujesz za pośrednictwem AirHelp
do 1500 km 250€ 125€ 125€
1501 km do 3500 km 400€ 200€ 200€
ponad 3500 km 600€ 300€ 300€

W przypadku roszczeń przedstawionych w sądzie Airhelp może naliczyć do 50%. Wszystkie informacje o cenie AirHelp pochodzą z cennika „Opublikowano: 2019.10.15” dostępnego w dniu 2020.07.24.

Recenzje i oceny AirHelp

AirHelp ma około 97 tys. Recenzji i 4,7 z 5 ocen w porównaniu z Trustpilot (z dnia 2020.07.24). I prawie nie jest możliwe, aby ktokolwiek sfałszował recenzję na Trustpilot.

AirHelp miał wiele pozytywnych i negatywnych recenzji na „Trustpilota”, gdzie możesz przeczytać, co napisali klienci Airhelp o ich obsłudze roszczeń, opłatach lub prowizjach, doświadczeniach itp.

Czy AirHelp jest legalny?

Tak, AirHelp jest legalną firmą zajmującą się roszczeniami z tytułu opóźnień lotów, działającą od 2013 roku. Działa zgodnie z rozporządzeniem europejskim WE 261 z 2004 roku.

Niektórzy ludzie zostawili nawet negatywne recenzje na temat Airhelp, ale to nie znaczy, że jest to niezgodne z prawem. Ma też wiele pozytywnych recenzji.

Oto kilka fragmentów recenzji Airhelp Trustpilot:

Airhelp opinia z Dorota
Airhelp Opinia z Mateusz

Podsumowując recenzje, AirHelp z powodzeniem płaci swoim klientom, ale niektórzy klienci twierdzili, że nie byli świadomi, że Airhelp pobiera do 50% ich odszkodowania. W starszych recenzjach wielu klientów było zaskoczonych, że Airhelp aktywnie skontaktował się z nimi, aby zaproponować przyjęcie ich sprawy.

O jaką kwotę mogę ubiegać się o odszkodowanie za opóźnienia lotów?

Opłaty ClaimFlights

ClaimFlights to firma zajmująca się roszczeniami z tytułu opóźnień lotów zarejestrowana w Niemczech, zarejestrowana przez rząd niemiecki w celu ubiegania się o odszkodowanie za lot w imieniu pasażerów lotniczych.

ClaimFlights pobiera opłatę w wysokości 20,25% (+ 23% VAT) od całkowitej kwoty roszczenia dla polskich klientów i nie ma opłaty za postępowanie sądowe.

ClaimFlights nie pobiera żadnych opłat administracyjnych ani opłat za przelewy, za przelewy IBAN i wystawia faktury za darmo.

Ile pobiera ClaimFlights?

ClaimFlights pobiera opłatę serwisową dla polskiego klienta w wysokości 20,25% + 23% VAT. Nawet jeśli wymagane jest podjęcie działań prawnych, nie pobierają żadnych dodatkowych opłat.

Pobierają 20,25% kwoty odszkodowania plus VAT. Brak kosztów prawnych, nawet jeśli muszą wnieść sprawę do sądu.

Oto pełne podsumowanie opłat ClaimFlights …

Odległość lotu Odszkodowanie na mocy prawa UE Opłaty ClaimFlights Otrzymujesz za pośrednictwem ClaimFlights
do 1500 km 250€ 62.27€ 187.73€
1501 km do 3500 km 400€ 99.63€ 300.37€
ponad 3500 km 600€ 149.45€ 450.56€

Recenzje i oceny ClaimFlights

ClaimFlights ma 4,6 na 5 gwiazdek w Trustpilot na podstawie 203 opinii klientów dotyczących jej usług, doświadczenia z ekspertami prawnymi itp. (Data: 24.07.2020)

Czy ClaimFlights jest legalne?

ClaimFlights to legalna firma zajmująca się roszczeniami z tytułu opóźnień lotów, założona w 2014 roku, zarejestrowana przez niemiecki rząd w celu ubiegania się o odszkodowanie za lot dla pasażerów lotniczych. ClaimFlights to zastrzeżony znak towarowy ClaimFlights GmbH.

ClaimFlights korzystało wcześniej z innej usługi recenzowania i dopiero niedawno przeniósł się na Trustpilot, ponieważ Trustpilot stał się wiodącą platformą do recenzowania.

Oto kilka fragmentów recenzji ClaimFlights Trustpilot:

ClaimFlights Opinia z Piotr
ClaimFlights Opinia z Serafin
Podsumowując recenzje ClaimFlights, możemy powiedzieć, że klientom podoba się to, że mają jedną osobę, do której mogą się zwrócić (wielu klientów wymienia nazwiska ich eksperta prawnego) i do tej pory nie ma żadnych negatywnych recenzji.

FAQ’s

Czy Airhelp jest bezpieczny? lub „Czy Airhelp jest godny zaufania?”

AirHelp ma swoją siedzibę w Hongkongu w Chinach i różne oddziały w różnych krajach. Musisz sprawdzić ich oddział w każdej sprawie, z którymi spółkami zależnymi prowadzisz interesy.

Jakie są alternatywy AirHelp?

Niektóre alternatywy to ClaimFlights, AirCashBack, Lot-Opóźniony, AirCompensa i Refundis, które mogą wyegzekwować Twoje roszczenie przeciwko linii lotniczej.

Kto wypłaca najlepsze kwoty, AirHelp czy ClaimFlights?

ClaimFlights pobiera 20,25% + 23% całkowitej opłaty VAT. Nie ma konieczności wnoszenia dodatkowej opłaty prawnej.

Natomiast Airhelp pobiera 35% opłaty za usługę i dodatkowe 15% opłaty prawnej, jeśli wymagane jest podjęcie działań prawnych. Bez dodatkowego podatku VAT.

Ponieważ nie ma dodatkowych kosztów związanych z działaniami prawnymi w ClaimFlights, możesz spodziewać się wyższej rekompensaty za pośrednictwem ClaimFlights.

Ile muszę zapłacić za ekspertów prawnych ClaimFlights?

Zatrudnienie prawników kontraktowych nie wiąże się z żadnymi kosztami, ponieważ ClaimFlights zwalnia Cię z wszelkich opłat. Jeśli przegramy sprawę w sądzie, ponosimy pełne koszty, ponieważ świadczymy usługi w oparciu o zasadę „Brak wygranej, brak opłaty”.

Lot opóźniony lub odwołany?


Sfrustrowany? Nie martw się, możemy Ci trochę pomóc.

Możesz otrzymać odszkodowanie do 600 euro.

Jak oceniają nas klienci

Wybierz sposób reklamacji

Prawnik

M

Opłata od 30€ do 520€ + koszty rozprawy od 30€ do 358€

M

Ryzyko utraty pieniędzy, jeśli przegrasz sprawę

M

Spędzisz kilka godzin

M

Rezultat nieznany

ClaimFlights

N

Dodatkowe bazy danych i dowody prawne

N

Brak kosztów, pobieramy opłatę tylko jeżeli wygramy sprawę

N

Tylko dwie minuty Twojego czasu

N

Eksperci z wysoką oceną

Samemu

M

Niejasny wynik, wiele linii lotniczych ignoruje zgłoszenia klientów

M

Musisz poświęcić kilka godzin swojego czasu

M

Wysokie ryzyko kosztów

M

Sprawa może skończyć się w sądzie

Pomagamy w wielu językach-międzynarodowe strony Claim Flights