Jak szybko powinieneś znaleźć się na lotnisku?

Lis 24, 2019

Nie mogę nawet oszacować, ile razy zadałem sobie to pytanie. Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna.

Nieważne, czy lecisz po raz pierwszy, czy korzystasz regularnie z usług linii lotniczych, za każdym razem nie zamierzasz spóźnić się na lot, co sprawia, że zastanawiasz się, ile przed wylotem powinieneś znaleźć się na lotnisku.

Moja praca wymaga ode mnie podróży od czasu do czasu. Teraz podróżowanie nie jest dla mnie dużym problemem. Jednak przeszkadza mi fakt, że czasami dowiaduje się o locie kilka godzin przed. Napięty harmonogram podróży pozostawia mniej czasu na martwienie się o cokolwiek innego, ale przede wszystkim o to, jak wcześnie powinienem przybyć na lot międzynarodowy?

Kocham swoją pracę, dlatego do teraz nie zmieniałem nic w tym temacie. Jednak po tych wszystkich latach wciąż uczę się, jak zarządzać swoim czasem między pakowaniem walizki, a dotarciem na lotnisko w odpowiednim czasie.

Co powinieneś rozważyć, decydując, jak wcześnie powinieneś dostać się na lotnisko:

  • Ważne jest, abyś ocenił czy twój bagaż nie zawiera rzeczy zakazanych, czy możesz zabrać go na pokład (jeśli jest to bagaż podręczny).
  • Warto stwierdzić, jak duże jest lotnisko i oszacować, ile czasu zajmie przejście przez bramki.
  • Czy na lotnisku będzie godzina szczytu? Czy podróżujesz w okresie wakacyjnym?
  • Podróżujesz sam lub z dziećmi? Czy twoje dzieci lub rodzina mogą spowolnić cały proces odprawy?
  • (Administracja Bezpieczeństwa Transportu) TSA zaleca, aby podróżujący przybył 2 godziny wcześniej na lot krajowy i 3 godziny wcześniej na lot międzynarodowy

Jeśli chcesz mieć pewność, że nigdy nie będziesz musiał martwić się o spóźnienie na lot, przeczytaj poniższe wskazówki i zasady obowiązujące linie lotnicze. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

airport area

✦ Zarezerwuj wcześniej lot:

Wiem, że ogólna zasada w wyborze opiera się na tym „kto co lubi”, ale zawsze staram się jak mogę, aby wybrać jak najwcześniejszy lot. W ten sposób nie muszę się martwić, jak szybko dostanę się na lotnisko i jestem w stanie uniknąć opóźnień lotów.

✦ Pakowanie wstępne:

Wiem, że to może zabrzmieć banalnie, ale sporą wagę przykładam do pakowania. Jak już wspominałem, moja praca wymaga ode mnie ciągłego podróżowania, dlatego zawsze mam spakowaną torbę podróżną, która zawiera wszystko czego potrzebuję. To naprawdę pomaga mi w organizacji mojej podróży na lotnisko, ponieważ mam wszystko gotowe.

✦ Zamów ubera lub taksówkę

Z doświadczenia wiem, że najlepiej wybrać Ubera, jeśli chcesz się szybko dostać na lotnisko. Nie lubię czekać, aż ktoś z pracy skończy zmianę i zawiezie mnie na lotnisko. Wolę nie martwić się czy dojadę na czas.

Rezerwując Ubera jestem co najmniej 90 minut przed czasem na lotnisku. Wychodzę z założenia, że lepiej przyjechać wcześniej, niż spóźnić się i stanąć w kolejce do odprawy.

✦ Jak wcześnie powinieneś zjawić się na lotnisku przed lotem krajowym:

Niezależnie od tego, czy jest to lot międzynarodowy czy krajowy, zawsze docieram na lotnisku co najmniej 90 minut przed odlotem. Wiele linii lotniczych nie wpuszcza na pokład 30 minut przed odlotem. Preferuję odprawę online i prawie nigdy nie sprawdzam bagażu. Muszę jedynie przejść kontrolę bezpieczeństwa.

Jeśli jednak nadal nie wiesz, ile godzin przed lotem krajowym, musisz znaleźć się na lotnisku zacznij od sprawdzenia, jaka jest polityka linii lotniczej do Twojego lotu krajowego. Istnieje wiele linii lotniczych, które wymagają, aby pasażer przybył 2 godziny przed godziną lotu. Jeśli lecisz w godzinach szczytu w ciągu dnia lub nocy, najmądrzejszą rzeczą jest wyprzedzanie danego czasu. Jeśli nie wiesz, jaka jest godzina szczytu lotniska, możesz to sprawdzić online na stronie internetowej.

✦ Jak wcześnie powinien przybyć na lot międzynarodowy?

Jeśli uważasz, że odpowiedź na pytanie: “jak wcześnie powinienem dostać się na lotnisko na lot międzynarodowy ?”, jest taka sama jak lot krajowy, to czeka Cię niespodzianka.

Jest coś dodatkowego, jeśli chodzi o lot międzynarodowy, dlatego większość linii lotniczych sugeruje, że pasażerowie powinni zjawić się na trzy godziny przed odlotem, nawet jeśli nie mają bagażu innego niż bagaż podręczny lub nie podróżują w godzinach szczytu. Jeśli chodzi o międzynarodowe lotnisko, idealny czas odprawę na lot międzynarodowy to zazwyczaj dwie godziny przed odlotem.

✦ Upewnij się, że sprawdziłeś stronę internetową linii lotniczej:

Jest to jedna rzecz, której ludzie prawie nigdy nie robią. Zamiast ciągle zastanawiać się, mądrą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie strony internetowej linii lotniczej lub lotniska w celu uzyskania dodatkowych informacji. Zdziwisz się, widząc, ile nie wiesz.

✦ Godziny szczytu to poważna sprawa:

Jeśli chodzi o godziny szczytu, każde lotnisko ma inny czas/dzień szczytu. Może to być poniedziałek na jednym lotnisku i sobota na innym. Kontrole bezpieczeństwa są zazwyczaj najbardziej obciążone podczas świąt, takich jak Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie. Tak więc, aby uniknąć długich kolejek podczas kontroli bezpieczeństwa, trzeba wcześniej dotrzeć na lotnisko. Postaraj się sprawdzić godziny szczytu / dzień przed odlotem. Pomoże ci to również w podjęciu decyzji o tym, jak wcześnie powinieneś być na lotnisku.

✦ Wymagania dotyczące bagażu:

Ponieważ większość czasu spędzam w pracy, dlatego rzadko kiedy biorę ze sobą bagaż. Więc jeśli chce poświęcić mniej czasu na planowanie następnej podróży, mogę pominąć czas stracony na kontrolę bagażu. Jednak kilka miesięcy temu wyjeżdżałem na wakacje i byłem zaskoczony, że wiele linii lotniczych prosi, aby walizki zostały odprawione przed odlotem, bo inaczej nie dostaniesz pozwolenia na lot. Dlatego należy zawsze sprawdzać wymagania dotyczące odprawy bagażu na stronie internetowej linii lotniczej.

✦ Wymagania dotyczące odprawy:

Odprawa to również ważna sprawa, tak jak odprawa bagażu. Zaprezentuj swój bilet na wyznaczonym stanowisku odprawy w zależności od linii lotniczej. Prawie wszystkie linie lotnicze wymagają odprawy w określonym czasie przed godziną odlotu. Pasażer musi być przy stanowisku odprawy na 45 minut przed odlotem. Po zapoznaniu się z harmonogramem lotniska możesz dowiedzieć się, jak wcześnie powinieneś przybyć na lotnisko.

✦ Czy możesz odprawić się online?

Odpowiedź na twoje pytanie brzmi: tak. Możesz odprawić się online. Dużo pasażerów robi to i drukuje elektroniczną kartę pokładową. Jednak nadal ważne jest, aby pozostawić margines co najmniej 20 do 40 minut między dotarciem na lotnisko i czasem odlotu.

✦ Przejście przez bramki

Nie myl wymagań dotyczących odprawy z czasem przejścia przez bramki. Niektóre linie lotnicze mają określone czas przekroczenia bramek i nie pozwalają ci na przejście, jeśli się spóźnisz.

✦ Różnica między czasem odlotu a czasem zamknięcia drzwi:

Ważne jest, aby nie mieszać czasu odlotu z czasem zamknięcia drzwi. To że jest podana dokładna godzina na rozpisce wylotu, nie oznacza, że mogą wystąpić zmiany w ostatniej chwili. W większości przypadków, jeśli samolot wypełni się wcześniej, drzwi mogą zostać zamknięte przed wspomnianym czasem.

✦ Czy Twój samolot może odlecieć bez ciebie?

Jeśli jesteś zdezorientowany po przeczytaniu nagłówka, że twój samolot może odlecieć bez ciebie, to tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie. W większości wypadków, jeśli pasażer spóźnia się, linia lotnicza przekazuje bilet innemu pasażerowi, który jest gotowy do lotu.

Nadal zastanawiasz się „Kiedy dostać się na lotnisko?” Tak wcześnie, jak tylko możesz. Nie chcesz przegapić lotu, a wczesne przybycie może okazać się świetną zabawą. Jeśli znajdziesz się na lotnisku z zapasem czasu, jest mnóstwo rzeczy do zrobienia dla rozrywki i relaksu.

Nie musisz martwić się o spóźnienie na lot i dodatkowo możesz cieszyć się wszystkimi dodatkami, jakie ma do zaoferowania poczekalnia. Jeśli nie korzystasz z oferowanych dodatków, zawsze możesz zaprzyjaźnić się ze swoją ulubioną książką i poczekać do odlotu.

Powyżej przedstawiłem kwestie, które powinieneś rozważyć, decydując, jak wcześnie zjawisz się na lotnisku. TSA zaleca, aby podróżujący przybył 2 godziny wcześniej niż godzina wylotu w przypadku lotu krajowego i 3 godziny wcześniej, jeśli chodzi o lot międzynarodowy.

Jeśli Twój lot opóźnia się o więcej niż 3 godziny lub został odwołany, możesz być uprawniony do odszkodowania do kwoty 600 EUR, na podstawie zasady UE 261.

Sprawdź za darmo

Oferujemy usługi „Bez wygranej - bez opłat”, więc roszczenie jest wolne od ryzyka!

Travel bag

Opóźniony lot?

Za opóźnienie lotu ponad 3 godziny, możesz ubiegać się o odszkodowanie nawet do 600€ zgodnie z WE 261/2004.

Czytaj dalej

Podróż Samolotem na Lotnisko

Odwołany lot?

Jeśli lot został odwołany bez wcześniejszego powiadomienia (14 dni i mniej), może przysługiwać Ci odszkodowanie na mocy prawa UE.

Czytaj dalej

Udostępnianie kodu

Odmowa wejścia na pokład?

Posiadasz również prawo do odszkodowania, jeśli odmówiono Ci wejścia na pokład z powodu przepełnionego lotu.

Czytaj dalej

Pomagamy w wielu językach-międzynarodowe strony Claim Flights