9 niesamowitych miejsc do odwiedzenia w Warszawie

Lis 27, 2019

Warszawa jest największym miastem w Polsce. Położona jest nad Wisłą na Mazowszu. Jest najlepiej rozwiniętym miastem w naszym kraju, mimo tragicznych wydarzeń w historii. Jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, naukowym i politycznym.

To właśnie tutaj swoją siedzibę ma prezydent i premier kraju. Polska stolica może nie należy do najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie, ale na pewno warto przyjechać tutaj choćby na weekend.

Ciekawe miejsca w Warszawie

W tym tekście przedstawimy Państwu co warto zobaczyć w Warszawie i co można robić w Warszawie.

1. Starego Miasta

Starego Miasta
Warszawska starówka została zniszczona w 90% podczas wojny, ale prawie w całości została odbudowana i znajduje się na liście UNESCO. Największą uwagę turystów przyciąga Zamek Królewski i kolumna Zygmunta III Wazy.

Całość otacza mur z czerwonej cegły. Przy placu zamkowym możemy podziwiać stylowe kamieniczki. To idealne miejsce, by usiąść na chwile i wypić kawę w jednej z kawiarni.

2. Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie
Łazienki królewskie są kompleksem ogrodowo-pałacowym. Nazywane są “najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”. Były one letnią rezydencją króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to obowiązkowy punkt wycieczki po Warszawie.

Słynny Pałac na Wyspie to najcenniejszy zabytek w stylu klasycystycznym. W Starej Oranżerii, wzniesionej w latach 1785-1788, znajduje się Teatr Królewski oraz zbiór kopii najsłynniejszych dzieł starożytnych. W ogrodach możemy podziwiać słynny na całym świecie pomnik Fryderyka Chopina.

3. Pałac w Wilanowie

Pałace w Wilanowie
Gdy już mówimy o pięknych pałacach otoczonych ogrodami, nie możemy pominąć barokowego Pałacu w Wilanowie, wzniesionego dla Jana III Sobieskiego. Warto dodać, że miejsce to zachowało oryginalną postać, pomimo zaborów, powstań i wojen.

Odbywają się tam Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym oraz Międzynarodowa Letnia Akademia Muzyki Dawnej.

4. Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego
Przejdziemy teraz do smutniejszej części, ale bardzo ważnej dla mieszkańców Warszawy i wszystkich Polaków. Te miejsca związane są z dramatycznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w Warszawie.

Powstanie Warszawskie było najtragiczniejszym wydarzeniem w historii Warszawy. Doprowadziło do zniszczenia lewobrzeżnej Warszawy. Śmierć poniosło w tym czasie tysiące mieszkańców Warszawy. Muzeum powstało w 2004 roku.

Wykorzystano w nim nowoczesne techniki audiowizualne. Połączono tam nowoczesne techniki przekazu z pokazaniem codzienności mieszkańców podczas okupacji oraz walki powstańców po wybuchu powstania.

5. Cmentarz Powązkowski

Cmentarz Powązkowski
Jest to jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Warszawie. Zajmuje aż 43 ha powierzchni. Znajdują się tam groby wielu znanych i zasłużonych osób, począwszy od bohaterów narodowych, po pisarzy, poetów i artystów.

6. Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe
Source: https://commons.wikimedia.org/

Jest jednym z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Muzeum Narodowe w Warszawie posiada zbiory, które liczą aż ok. 830 tys.

dzieł sztuki polskiej i światowej. Obejmują one malarstwo, rzeźbę, a także przedmioty sztuki użytkowej i wzornictwo z okresu od antyku do współczesności.

7. Pałac Kultury

Pałac Kultury i Nauki
Nie ma chyba osoby, której Warszawa nie kojarzyłaby się z Pałacem Kultury. Jest to najwyższy budynek w Polsce, symbol okupacji sowieckiej. Znajduje się on w Śródmieściu na placu Defilad. W pałacu znajduje się wiele teatrów, muzeów i kina.

Organizowane są tam liczne wystawy i targi. Pałac Kultury i Nauki jest miejscem wielu ciekawych wydarzeń w Warszawie. Dużą popularnością cieszy się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta.

8. Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik
Source: https://commons.wikimedia.org/

Jest to idealne miejsce na spędzenie aktywnego czasu z dziećmi. Celem centrum jest pokazanie najmłodszym elementów nauki poprzez zabawę. Pokazywane są tu różne eksperymenty i przeprowadzane są doświadczenia.

Jedną z głównych atrakcji jest Planetarium i Niebo Kopernika. Centrum na pewno należy tych punktów wycieczki, które trzeba zobaczyć w Warszawie.

9. Pomost 511- 511 kilometr Wisły

Most Wiślany
To idealne miejsce na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Można się tam zrelaksować i oderwać od zgiełku miasta. Jest to połączenie kulturalnej klubokawiarni i wodniackiego miejsca z pomostem.

Znajduje się tam mała plaża i zatoczka Wisły. Pomost 511 mieści się przy wejściu do Portu Czerniakowskiego

Jeśli Twój lot opóźnia się o więcej niż 3 godziny lub został odwołany, możesz być uprawniony do odszkodowania do kwoty 600 EUR, na podstawie zasady UE 261.

Sprawdź za darmo

Oferujemy usługi „Bez wygranej - bez opłat”, więc roszczenie jest wolne od ryzyka!

Travel bag

Opóźniony lot?

Za opóźnienie lotu ponad 3 godziny, możesz ubiegać się o odszkodowanie nawet do 600€ zgodnie z WE 261/2004.

Czytaj dalej

Podróż Samolotem na Lotnisko

Odwołany lot?

Jeśli lot został odwołany bez wcześniejszego powiadomienia (14 dni i mniej), może przysługiwać Ci odszkodowanie na mocy prawa UE.

Czytaj dalej

Udostępnianie kodu

Odmowa wejścia na pokład?

Posiadasz również prawo do odszkodowania, jeśli odmówiono Ci wejścia na pokład z powodu przepełnionego lotu.

Czytaj dalej

Pomagamy w wielu językach-międzynarodowe strony Claim Flights